De cursus Schilderen in de voetsporen van impressionist Claude Monet zit inmiddels vol!
Wil je toch deelnemen of andere opties bespreken? Geef ons dan je gegevens door voor de wachtlijst.
Wie kent ze niet de prachtige kleurrijke impressionistische schilderijen van Monet. De tuinen en vijvers met bloeiende waterlelies (Nymphéas) in Giverny. De beroemde waterlelies in Musée de L’Orangerie waar deze prachtige schilderijen vandaag de dag nog steeds zijn te bewonderen.
Wij laten ons door zijn impressionistische schilderijen, vooral zijn kleurgebruik en composities inspireren. Dit vormt het uitgangspunt voor deze zomercursus. De eerste les maken we schetsen in de botanische tuinen van het Universiteitsmuseum. Met een beetje geluk staat dan niet alleen de tuin volop in bloei maar ook de Victoria Amazonica (de reuzenwaterlelie). De daarop volgende lessen zullen we mede n.a.v. de gemaakte schetsen en eventuele foto’s eigen beeldende uitwerkingen gaan maken in aquarel of acryl ( echter geen olieverf). Laat je inspireren, ga het schilder avontuur aan en durf vrij en onbevangen te schilderen net zoals de impressionisten.
Tijdens deze cursus leer je in verschillende fasen hoe je n.a.v. Een bepaald onderwerp (kunststroming) beeldend onderzoek kunt doen en vervolgens mede aan de hand van schetsen een definitieve uitwerking/ compositie op groot formaat kunt realiseren. In de eerste les leren we om meerdere schetsen en verschillende composities met o.a. (kleurpotlood/ potlood/ houtskool) te maken. Ook maken we als geheugensteuntje foto’s van de plekken waar we onze schets/ schetsen hebben gemaakt. Deze eerste schetsen die we in de botanische tuinen van het Universiteitsmuseum hebben gemaakt vormen de basis en uitgangspunt voor de daaropvolgende lessen waar we een keuze maken voor een definitieve uitwerking in aquarel- of acrylverf.
Er is volop aandacht m.b.t. Het kleurgebruik, samenstelling van het palet, de compositie en materiaalhantering, zo ook voor de verschillende schildertechnieken en toepassingen. Laat je inspireren door de impressionisten, in het bijzonder door Monet, zijn prachtige schilderijen en kleurrijke pallet.
Deze zomer cursus is toegankelijk voor cursisten met enige teken- of schilderervaring en voor gevorderden.
€ 200,00