Joost de Bruin: docent persoonlijke ontwikkeling in Utrecht
Joost de Bruin
Docent Persoonlijke Ontwikkeling

Joost de Bruin

'It always seems impossible until it's done' - Nelson Mandela

Dingen doen die van waarde zijn, in plaats van werken. Dat is de ambitie die ik al sinds mijn studie in de praktijk breng. Dat zorgde ervoor dat ik tussen 1992 en nu o.a. belangenbehartiger ben van jongeren en studenten, Europa-ontdekker, dj, (vakbond)bestuurder, damesvoetbaltrainer, programmamaker en podium'gever' (o.a. TEDxUtrecht, Tegenlicht Meet Up 030, Utrecht College Tour) en de laatste jaren vooral onderwijsinnovator en docent-coach ben (geweest).

Dingen doen die van waarde zijn, betekent voor mij dat ik:

  • bijdraag aan de ontwikkeling van mensen en de impact die zij in en tijdens hun leven kunnen maken
  • goede ideeën en positieve rolmodellen een podium, tijd of support geef en
  • nieuwe initiatieven opstart op die plekken die dreigen weg te drijven van hun eigenlijke opdracht (denk bijvoorbeeld aan: onderwijsinstellingen waar talentontwikkeling en het beste uit mensen halen ondergeschikt gemaakt wordt aan het voldoen aan systeemeisen, wetten en regels).

Recente ervaring
De afgelopen jaren heb ik bijvoorbeeld het initiatief genomen studenten richting het eind van de studie zelf de regie te gevenover hun ambities binnen de minors Project van je Leven & De Staat van de Wereld. In iets meer dan tien jaar hebben daar inmiddels duizenden studenten succesvol gebruik van gemaakt. Wat daarin goed werkte, is dat (aankomend) professionals, soms voor het eerst in hun leven, de ruimte en het vertrouwen kregen, te mogen ontdekken hoe ze vanuit hun innerlijke drive (en wat die nu eigenlijk is) de regie over hun leven, dromen en ambities mochten nemen - en hoe op die manier school geen school meer werd, maar een plek waar ze daadwerkelijk mochten investeren in de beste versie van zichzelf worden en groot te durven dromen qua waar hun potentieel en potentiële impact ligt.

Waar ik in mijn huidige programma's op focus
De beste versie van jezelf worden, en niet meer te denken in 'werk' en/of 'moeten', maar in 'willen' investeren in 'dingen die van waarde zijn'. Dat gun ik jou en iedereen, ook als je leven misschien al over de helft gevorderd lijkt - het is nooit te laat te investeren in jezelf en in de wereld om je heen. Het is echt een eyeopener te ervaren hoeveel energie het geeft meer van je tijd te besteden aan dingen die van waarde zijn, en te ervaren hoeveel impact jij samen met anderen kunt maken. Om dat te bereiken koppel ik de lessen uit mijn onderwijs, graag aan die van Rutger Bregman's Morele Ambitie en veel professionele activisten en rolmodellen uit het heden en verleden. Wat ik daarbij inzet en waar ik graag op focus, is het feit dat wat nu misschien nog té ambitieus klinkt of buiten jouw bereik lijkt te liggen, stiekem best haalbaar kan zijn én dat je het vaak niet alleen hoeft te doen. O.a. door te kijken waar jouw energie zit, over welke talenten en krachten jij beschikt, wat binnen je mogelijkheden ligt, wat je kunt leren van mensen die je voorgingen én hoe je je tijd het meest effectief kunt inzetten om bij te dragen aan oplossingen voor grote problemen die tegelijkertijd echt oplosbaar zijn.

Realitiecheck / mijn aanbod aan jou
Je leven in het teken zetten van positieve impact maken - en daar zo effectief mogelijk in worden, gaat niet altijd vanzelf. Het levert veel op, maar zorgt ook regelmatig voor uitdagingen, tegenwind en het moeten overwinnen van uitdagingen die je van tevoren niet altijd bedacht had. Het vraagt vaak om omdenken, mentale lenigheid, doorzettingsvermogen en overtuigingskracht. En voor sommigen het loslaten van beperkende overtuigingen, negeren van scepsis (van jezelf en anderen) en soms ook het parkeren van comfort(abele) verleidingen. Ik zet graag mijn kennis, kunde en netwerk vol inspirerende doeners, denkers en coaches in om het behalen van jouw morele ambities binnen handbereik te brengen. En beloof met eerlijkheid en humor te delen uit niet alleen successen, maar vooral ook struggles, fouten en door vallen en opstaan geleerde lessen.

Linkedin