Joy ter Welle: docent scheikunde bij Volksuniversiteit Utrecht
Joy ter Welle
Docent Scheikunde

Joy ter Welle

Ik krijg energie van ingewikkelde dingen simpel en herkenbaar uit te leggen.

Hallo, mijn naam is Joy ter Welle. Ik wordt gedreven door nieuwsgierigheid, willen weten hoe dingen in elkaar zitten. Tijdens mijn studie in Biomedische Wetenschappen was ik nieuwsgierig naar hoe ons lichaam werkt. Wat is er allemaal voor nodig om ons in leven en gezond te houden? En tijdens mijn master heb ik met een nog bredere blik naar gezondheid gekeken: hoe beïnvloeden politiek, economie, cultuur, tradities en gewoonten gezondheid over heel de wereld? Ik ben nog steeds nieuwsgierig en nooit klaar met leren.  Na mijn studie heb ik een aantal jaar in de Nederlandse gezondheidzorg gewerkt, en ben ik een expert geworden op het gebied van de regels voor het declareren van ziekenhuiszorg. Nu richt ik me volledig op het geven van lessen.

Heb je wel eens een vak of onderwerp gehad dat je ongelooflijk moeilijk of saai vindt - totdat je de juiste docent tegenkomt? Wiskunde heb ik op de middelbare school met hakken over de sloot gehaald, maar op de universiteit was het één van mijn favoriete vakken. Allemaal dankzij een goeie docent. Mijn ambitie is om die docent voor jou te zijn, zodat je weet dat er geen grenzen zijn aan wat je kunt leren. Als kind vond je me al met mijn neus in de boeken, en als tiener gaf ik mijn eerste bijlessen aan medeleerlingen in scheikunde en biologie. Daar begon mijn passie voor lesgeven. Ik geniet er enorm van als het kwartje valt bij een leerling. 

Bij mijn cursussen zoomen we in en uit om de wereld op allerlei niveaus te begrijpen. Misschien zoomen we in tot het niveau van atomen en moleculen, om met de bril van scheikunde te begrijpen waarom water zo belangrijk voor leven op aarde is. Of kijken we naar de cellen die ons lichaam beschermen van indringers zoals virussen en bacteriën. Bij een andere cursus zoomen we misschien weer helemaal uit naar wereldniveau om te onderzoeken hoe globalisering en digitalisering onze gezondheid beïnvloeden. Ik hoop je snel bij één van mijn cursussen te ontmoeten!

Joy ter Welle
Dit zijn de cursussen die ik bij de Volksuniversiteit geef: